Masażem klasycznym nazywamy świadome sprężyste odkształcanie tkanek wywierające wpływ na ustrój człowieka. Celem masażu klasycznego jest zadziałanie na układ ruchu (mięśnie, ścięgna, torebki stawowe, okostną, kości) oraz na skórę i tkankę łączną, tłuszczową, zakończenia nerwowe w skórze, a także na układy krwionośny i chłonny. Pośrednio masaż klasyczny działa również na narządy wewnętrzne i układ nerwowy.

Obecnie masaż leczniczy jest coraz częściej doceniany przez lekarzy i pacjentów nie tylko jako samodzielna forma terapii, ale też jako uzupełnienie leczenia farmakologicznego przy problemach zdrowotnych związanych zarówno z układem ruchu (urazy, przeciążenia,bóle pleców, szyi, barków), jak i z układem nerwowym – wegetatywnym ( bezsenność, długotrwale zmęczenie, stres, niestrawność, zaparcia).

Najczęściej zgłaszają się do mnie pacjenci z bólami pleców spowodowanymi ciężką pracą, przeciążeniem lub nadwyrężeniemmasaż oraz odpowiednie ustawienie kręgosłupa jest tu wprost konieczną i prawdopodobnie najskuteczniejszą formą terapii.

Dzięki serii odpowiednio ukierunkowanych masaży leczniczych wielu z moich pacjentów pozbyło się też nawracającego bólu głowy, napięcia w karku, bólu ramion czy barków.

Z masażu leczniczego oraz relaksacyjnego coraz chętniej korzystają kobiety w ciąży, u których ból pleców wiąże się z przeciążeniem i zmianą środka ciężkości ciała (większy brzuch) oraz naturalnym w ciąży rozluźnieniem więzadeł – masaż taki przynosi potrzebną im ulgę i zwiększa świadomość dostosowania postawy do zmieniającego się kształtu sylwetki.

Poprzez odpowiednio dobrany masaż i praktyczne porady pomagam pacjentom w wyżej wymienionych oraz poniższych problemach zdrowotnych:

Wskazania do masażu leczniczego

 • bóle kręgosłupa szyjnego, piersiowego, lędźwiowego, rwa kulszowa
 • bóle głowy (migreny), bóle karku, bóle pleców
 • bóle barków (rwa barkowa), drętwienie jednej ręki lub obu rąk
 • bóle przeciążeniowe kręgosłupa (np. świeży postrzał po dźwignięciu ciężaru)
 • skrzywienia kręgosłupa dzieci, młodzieży, dorosłych
 • bezsenność, zawroty głowy, szum w uszach, padaczka pourazowa
 • opasujące bóle w klatce piersiowej
 • niewielkie skrócenia kończyn dolnych (spowodowane asymetrią miednicy)
 • bóle kręgosłupa w przebiegu ciąży i po jej rozwiązaniu
 • zespoły bólowe w przebiegu chorób: stwardnienia rozsianego, choroby Parkinsona i mózgowego porażenia mięśni
 • zespoły bólowe po urazach komunikacyjnych i sportowych

Mój Gabinet Masażu w Londynie oferuje szeroką gamę zabiegów, aby w szybki i skuteczny sposób pomóc Ci w problemach ze zdrowiem.

Ustawianie kręgosłupa

Ustawianie kręgosłupa to potoczne określenie terapii manualnej. Jest to praktyczne leczenie zaburzeń czynności różnych struktur układu ruchu stawów, więzadeł, mięśni, a w szczególności zaś kręgosłupa. Ustawianie kręgosłupa czy też terapia manualna jest często błędnie…

czytaj więcej

Terapia tkanek miękkich

Terapia manualna tkanek miękkich polega na wykorzystaniu określonych technik mających na celu usunięcie napięcia z układu mięśniowo -powięziowego, które powoduje ból i dysfunkcyjne napięcie mięśni.

czytaj więcej

Kinesiology Taping

To terapia przy wykorzystaniu specjalnych, rozciągliwych plastrów. Właściwości plastrów (ciężar, grubość oraz rozciągliwość 130-140%) są zbliżone do ludzkiej skóry.

czytaj więcej